Olej z czarnuszki - Jakie korzyści przynosi stosowanie oleju z czarnuszki?

Artykuł dodał/a: Arnold Bąk
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Olej z czarnuszki - Jakie korzyści przynosi stosowanie oleju z czarnuszki?

Olej z czarnuszki posiada wiele właściwości. Przede wszystkim bogaty jest minerały i witaminy, które są niezwykle korzystne dla zdrowia. Jego wszechstronne zastosowanie doceniają już od dawna zwolennicy medycyny naturalnej. Co zaskakujące, sprawdzi się on nie tylko w przypadku alergii, ale także w infekcji dróg oddechowych. Może być stosowany zarówno do smarowania na skórę, jak i spożywany doustnie. Znakomicie łagodzi on problemy układu pokarmowego.

W razie zatrucia żywnościowego też może wspomóc olej z czarnuszki. Niemal każda apteka dysponuje produktem w postaci kapsułek do połykania i płynu do podania ustnego. Poza tym olej z czarnuszki ma także działanie wspomagające odpowiednią pracę wątroby.

Sama roślina kwitnie pomiędzy czerwcem a wrześniem. Ma specyficzne białe bądź też niebieskie kwiaty oraz czarne, trójgraniaste nasiona. Z kolei olej przybiera kolor miodowy, ciemnobrązowy bądź też żółtopomarańczowy. Jego smak oraz zapach jest bardzo intensywny, nieco gorzki oraz korzenny.

Olej z czarnuszki nie tylko w formie płynnej

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno posiada w składzie potas, sód, cynk, nienasycone kwasy tłuszczowe, wapń, żelazo, selen, witaminę E, biotynę oraz beta-karoten. Jest stosowany w celu wzmocnienia wytrzymałości dzieci oraz dorosłych. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Na infekcje skórne, oparzenia słoneczne, łupież, trądzik lub atopowe zapalenie skóry także użytkowany jest olej z czarnuszki — każda apteka dysponuje zarówno płynem do podania doustnego, jak i również kapsułkami.

Produkt ten może okazać się pomocny w opanowywaniu stresu, w wyciszeniu oraz walce z zaburzeniami snu. Sposób przyjmowania oraz dawkowanie opisane jest w instrukcji, jaką znajdziemy w opakowaniu. Olej z czarnuszki muszą ograniczyć kobiety w ciąży i dzieci poniżej trzech lat.

Czy olej z czarnuszki można zastąpić?

Czarnuszka i pozyskiwany z niej olej to naturalnie tylko jeden z przykładów. Takich darów natury jest znacznie więcej, a gojnik jest jednym z bardziej interesujących. Gojnik może być znakomitym wsparciem dla układu odpornościowego, dodając energii, wpływając pozytywnie na witalność, eliminując zmęczenie oraz huśtawki nastroju. Wykorzystywany jest do leczenia grypy oraz przeziębienia jak również infekcji uszu. Zawarta w nim dopamina i serotonina posiadają właściwości uspokajające nerwy, przez co jest stosowany jako środek zwalczający depresję i nerwicę. Może wpływać na nastrój i pracę mózgu. W przypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych i profilaktyce zaburzeń nerek także można wykorzystać gojnik.

Gojnik docenią przede wszystkim seniorzy, którzy zmagają się z demencją, chorobą Alzheimera, czy też dusznościami. Także osoby z problemami ze strony układu moczowego, powinny zainteresować się gojnikiem. Taki napar przygotowany zgodnie z zaleceniami na ulotce, będzie pomocny również w przypadku chorób gardła i anginy.

 

Tagi artykułu
Artykuły od Arnold Bąk
Komentarze
Asia Wieczorek

Zapowiada się obiecująco, więc chętnie wypróbuje tego olejku.

Oceń
  • 0
  • 0
Jan Ostrowski

Ten olej ostatnio stał się bardzo popularny. Ciekawe czy faktycznie jest taki dobry, czy po prostu marketing zrobił robotę.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Zobacz inne w Zdrowie i odżywianie