Jakie lustro łazienkowe wybrać?

Artykuł dodał/a: Dorian Borowski
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Jakie lustro łazienkowe wybrać?

Zgodnie z bardzo modną ostatnio filozofią feng shui lustra potrafią odbijać energię. Dlatego tak ważne jest zadbanie o stosowne umieszczenie ich w łazience. Nie powinno ono odbijać naszej postaci jedynie do poziomu szyi, gdyż rodzi to niesprzyjającą aurę i energię. W lustrze powinna znaleźć się nasza głowa, ramiona i popiersie tak, aby stworzyć pewnego rodzaju kompletność. Oczywiście nie każdy podąża za tą modą, niemniej to, jak ważne jest odpowiednio dobrane lustro w łazience, jest niezaprzeczalnym faktem.

Jak dobrać wymiary luster do łazienek? 

Jeszcze parę lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na wielkość lustra. Krążyło przekonanie, żeby nie było ono szersze od umywalki. Dzisiaj ta zasada jest bardzo elastyczna i niekoniecznie jest wykorzystywana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela oraz stylu, w którym urządzona będzie łazienka. Z pewnością duże rozmiary są aktualnie mile widziane. Zakłada się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest okrągłe. Z punktu widzenia praktyczności, na ogół wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dobrane do stylu wnętrza oraz gustu właściciela.

Okrągłe i prostokątne lustra do wymarzonej łazienki 

Okrągłe lustra w łazience były na porządku dziennym. Dzisiaj moda ta ulega zmianie, niemniej jednak w dalszym ciągu owalny kształt ma swoich sympatyków. Zwłaszcza w sytuacji, gdy łazienka jest w stylu zdominowanym przez miękkie krawędzie, opływowe kształty i zaokrąglenia, to naturalnym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im projekt bardziej idzie w stronę prostokątnych rozwiązań, tym lepszy będzie również taki kształt lustra.

Lustra z podświetleniem LED — dodatki do łazienki

Coraz większa grupa osób docenia znaczenie podświetlenia lustra. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest to coś więcej, aniżeli gadżet. Nie ulega wątpliwości, że dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć właściwy nastrój wokół umywalki, jednak jego największą zaletą jest zaakcentowanie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu zrobienie codziennego makijażu czy golenie zarostu są dużo łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem.

Czy warto inwestować w ramę do lustra łazienkowego?

To pytanie brzmi nieco staroświecko, ale jest nadzwyczaj zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które mają ramę, jest dość powszechny. Szczególnie dekoracyjne wersje zyskują ogromną popularność, finalnie z pewnością dobrze jest rozważyć tę kwestię. Jeżeli łazienka wykończona jest w stylu klasycznym, rama jest ważnym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego designu lepiej postawić na bardziej surowe i ostre kształty luster bez ramy.

Czym kierować się podczas wyboru lustra łazienkowego?

W każdej stylizacji, jaką wybierzemy do naszej łazienki, warto postawić na umiar, spójność i wysoką jakość materiałów. Nadmierny przepych czy nagromadzenie dodatków może znacząco przytłoczyć pomieszczenie. Nie będzie ono wyglądać schludnie i estetycznie. Oczywiście nie można też pójść w ekstremalnie drugą stronę i stworzyć nieciekawą przestrzeń bez nuty ekstrawagancji. Obecnie inspiracji można szukać w wielu miejscach. Nieocenionym jej źródłem jest również nasza własna pomysłowość, którą zawsze możemy podeprzeć specjalistyczną wiedzą. Grunt, to stworzyć swoje wymarzone miejsce.

Tagi artykułu
Artykuły od Dorian Borowski
Jakie lustro łazienkowe wybrać?
Komentarze: 2
Ocena: brak
Sauna domowa - jak ją wykonać i ile kosztuje?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze
Dorian Czerwiński

Z doświadczenia wiem, że jak się ma sporą łazienkę i nie mieszka się samemu to trzeba mieć też sporawe lustro.

Oceń
  • 0
  • 0
Dorian Czerwiński

Jeśli ma się dużo miejsca to polecam duże i prostokątne lustro.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Zobacz inne w Dom i ogród