Jaka jest historia najsłynniejszej na świecie firmy bieliźniarskiej Victoria's Secret?

Artykuł dodał/a: Alina Kowalczyk
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Jaka jest historia najsłynniejszej na świecie firmy bieliźniarskiej Victoria\'s Secret?

Wielki sekret Victoria's Secret to nie tylko ekskluzywna bielizna, ale zakrojona na szeroką skalę, przemyślana strategia marketingowa. Firma, która była bliska bankructwa, zmieniła się w gigantyczne imperium z miliardowymi zyskami. Nowo otwierane butiki na całym świecie są dowodem na to, jak doskonale radzi sobie marka już od ponad 40 lat. Czy jeszcze nas wszystkich czymś zaskoczy? Czas pokaże.

Jak wyglądały początki marki Victoria’s Secret?

Bielizna była przez wiele lat tematem tabu i niekoniecznie kojarzyła się z seksapilem. Młody Roy Raymond chciał kupić bieliznę na upominek dla swojej żony. Wstąpił do butiku, ale miał duży problem z wyborem i zakupem. W dużej mierze było to spowodowane zmieszaniem ekspedientek, a sam asortyment nie był za bardzo atrakcyjny. Roy pomyślał o stworzeniu butików z bielizną, które będą miejscem, gdzie równie dobrze czuć będą się Panowie oraz Panie. Sama nazwa nawiązuje się do angielskiej królowej Wiktorii. Intencją Raymonda było udowodnienie każdej kobiecie, że bez względu na swój status materialny oraz społeczny, może mieć prześliczną bieliznę. Wnętrze pierwszego butiku, otwartego w 1977 roku w miejscowości Stanford, było urządzone na wzór stylu wiktoriańskiego. O komfort Panów zadbano nie tylko przez design, ale i przez kontaktowe ekspedientki. W odróżnieniu od ówczesnych standardów ochoczo tłumaczyły mężczyznom wszelkie zawiłości.

Sukces marki i klęska założyciela marki Victoria's Secret

Pierwotnie nic nie wskazywało na niesamowity sukces, jaki osiągnęła marka. Po pierwszych tryumfach nadeszły gorsze lata. Być może kłopotem było skoncentrowanie się na męskiej klienteli, bez dbałości o towar. Damska bielizna powinna urzeczywistniać marzenia kobiet. Na tym aspekcie skupił się drugi właściciel Victoria’s Secret – Leslie Wexner. Przebojowy biznesmen kupił firmę w 1982 roku za zaledwie milion dolarów. Zmiana polityki firmy była prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Niestety Rayowi Raymondowi dalej się nie układało, ogłosił upadłość kolejnej firmy, rozpadła się jego rodzina. Finalnie, w 1993 roku popełnił samobójstwo.

Jak modelki wpłynęły na markę Victoria's Secret?

Właściciel Victoria’s Secret postawił na bardziej kobiecy wystrój sklepów. Jednakże kluczem do sukcesu okazały się znane modelki noszące bieliznę marki. Gwiazdy przyniosły Victoria’s Secret duży rozgłos oraz astronomiczny sukces. Podtrzymywany jest on dzięki corocznym pokazom kolekcji. „Victoria’s Secret Fashion Show” pierwszy raz zorganizowany został w 1995 roku. 4 później pokaz był transmitowany na żywo w telewizji oraz wyświetlony na Times Square w Nowym Jorku. Tym sposobem seksowna bielizna na stałe zagościła w świecie mody.

Pomimo że najsłynniejsze pokazy Victoria's Secret mamy, póki co za sobą warto wspomnieć o tych najbardziej spektakularnych. Nie samym pokazem człowiek żyje, zdawać by się mogło pomyślał Wexner, kiedy postanowił na wybieg zaprosić gwiazdy muzyki, które bez problemu porwały tłum. W połączeniu z Aniołkami Victoria’s Secret była to mieszanka wybuchowa. Wielka barbadoska gwiazda Rihanna w 2012 roku wystąpiła na  pokazie Victoria's Secret i de facto jakiś czas później założyła własną markę bieliźniarską. Adam Levine śpiewał u boku Aniołków, a jedną z modelek nawet poślubił. Pokazy mody Victoria's Secret tworzą historię, i to nie tylko swoją.

Tagi artykułu
Artykuły od Alina Kowalczyk
Komentarze
Asia Wieczorek

Tylko naturalne kosmetyki, nietestowane na zwierzętach!

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Zobacz inne w Moda i uroda