Własnoręcznie robiony album na zdjęcia, który zachwyci!

Artykuł dodał/a: Eryka Maciejewska
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Własnoręcznie robiony album na zdjęcia, który zachwyci!

Zrobienie albumu na zdjęcia, który wygląda magicznie, nie musi być trudne! Jeżeli posiadasz trochę kreatywności lub masz na niego pomysł, nic nie będzie Ci straszne. Zadbaj o więcej czasu do jego tworzenia. Zakup niezbędne rzeczy i przystąp do działania. W naszym artykule zdobędziesz wiedzę, która poprowadzi Cię przez poszczególne etapy składania albumu i podpowiemy Ci, co zrobić, aby wyglądał jeszcze lepiej!

Jak zacząć składanie albumu na zdjęcia?

Nim rozpoczniesz przygotowywanie albumu na zdjęcia, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu i liczbie stron. Album powinien stanowić ze wszystkimi elementami logiczną całość łącznie z kolorystyką oraz motywem fotografii. Zrób listę zakupów, zakup to, co niezbędne i postaraj się wytypować wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność oraz dać troszkę relaksu.

Z czego najlepiej zrobić bazę do albumu na zdjęcia?

Baza do albumu powinna być trwała, raczej sztywna, szczególnie jeśli zamierzasz wkleić więcej fotografii. Wybierz do tego celu grubszy papier czy też tekturę. Jeżeli chcesz stworzyć album z mniejszą liczbą zdjęć, możesz do tego wykorzystać kartki zwykłego papieru technicznego.

Co zrobić, żeby kartki albumu były ze sobą spięte?

Możesz do tego celu zastosować bindownicę, o ile taką posiadasz lub udać się do najbliższego punktu ksero. Kolejnym sposobem są tasiemki. Jest to najmniej kosztowna opcja i wystarczy, jeżeli wyszukasz jakąś pasmanterię i kupisz satynowe bądź bawełniane tasiemki. W internecie znajdziesz także otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do zrobienia otworów w albumie wystarczy Ci zwykły dziurkacz.

Jakie akcesoria warto zakupić przed rozpoczęciem tworzenia albumu na zdjęcia?

Do przygotowania własnoręcznego albumu, przyda Ci się kilka akcesoriów papierniczych.

Oto lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka i cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Jak zrobić mocną i dobrą bazę do albumu na zdjęcia?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako okładka albumu. Na krótszym boku, zrób dziurkaczem trzy otwory. Nie zapomnij, by otwory na obu tekturkach znajdowały się w tych samych miejscach. Tę samą czynność wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl motyw przedniej okładki, który będzie harmonizował ze stylem całego albumu. Najlepiej, jeżeli tylna okładka będzie w podobnym kolorze. Pamiętaj, aby przed przyklejeniem papieru wykonać w nim dziurki. Strony albumu możesz zostawić nez wzorów, np. czarne, gładkie strony będą przypominały stare albumy, lub możesz udekorować je w dowolny sposób. Na sam koniec połącz wszystkie strony i okładki kółkami.

Jak przygotować samodzielnie album? Praktyczne wskazówki!

Gdy przygotowujesz samodzielnie album na zdjęcia, szczególnie pierwszy raz, to możesz popełnić nieświadomie błędy, które wpłyną niekorzystnie na wygląd całego projektu. Grubość jest istotna. Aby kartki były równej grubości, potrzebne jest równomierne układanie dekoracji wszędzie w taki sam sposób. Kolory mogą być używane kreatywnie, nie musisz się ograniczać w obawie, że nie będzie pasowało kolorystycznie. Zostaw wystarczającą powierzchnię na zdjęcia, bez dodatkowych ozdób!

Tagi artykułu
Artykuły od Eryka Maciejewska
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Zobacz inne w Kultura i sztuka