Jak wybrać najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka?

Artykuł dodał/a: Leonard Majewski
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Jak wybrać najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka?

Każdy rodzic myśli o bezpieczeństwie swojego dziecka podczas jazdy samochodem. Warto zastanowić się nad zakupem jak najlepszego fotelika dziecięcego, który zapewnia dziecku komfort i ochronę. Jak jednak się za to zabrać, gdy istnieje tyle modeli? Najlepiej przeczytać ten tekst i podjąć decyzję jak najbardziej świadomą.

Fotelik dla dzieci do samochodu – rozmiary

Powinniście dokładnie zmierzyć wasze dziecko i sprawdzić jaka jest jego waga. Produkty z kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w pewnych zakresach. Wiedza na temat wagi oraz wzrostu dziecka ograniczy wasz obszar poszukiwań.

Standardowe przedziały wagowe wykorzystywane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do mniej więcej pierwszego roku życia), 9 - 18 kg oraz do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii instalowane mogą być jedynie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest zamocowanie zgodne z kierunkiem jazdy.

Im fotelik lepiej dopasowany będzie do rozmiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej oraz bezpieczniej. Jasne jest, że dziecko urośnie. Konieczne w związku z tym będą wymiany fotelików. Nie polecamy kupowania osprzętu zbyt wielkiego z myślą, że dłużej będzie nam służyć albo używania sprzętu, z jakiego wasze dziecko już wyrosło.

Samochodowe foteliki dla dzieci – czy są bezpieczne?

Na szczęście dla wszystkich rodziców, na fotelikach samochodowych wykonuje się specjalne testy bezpieczeństwa. Każdy model otrzymuje ocenę w skali od 1-5, im wyższa cyfra, tym bardziej wytrzymały jest produkt. Jeśli chcesz wybrać najlepiej chroniącą opcję, zdecyduj się na fotelik skierowany tyłem do kierunku jazdy, który statystycznie jest bardziej bezpieczny.

Produkt idealnie dobrany do dziecka to nie wszystko, fotelik trzeba również dobrze zamontować. Nawet najlepszy z nich przy niepoprawnym montażu będzie bezużyteczny. Koniecznie zapoznaj się z instrukcją, a przed każdą podróżą sprawdź, czy pasy są zapięte. Biorąc pod uwagę wszystkie te porady, dobierzesz najlepszy fotelik dla swojego malucha.

Tagi artykułu
Artykuły od Leonard Majewski
Jak wybrać najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze
Ernest Wieczorek

Foteliki to bardzo kosztowny interes, ale bezpieczeństwo dziecka powinno być dla rodzica zawsze na pierwszym miejscu.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Zobacz inne w Motoryzacja