Jak wybrać dobrego kamerzystę na wesele?

Artykuł dodał/a: Jacek Sikorski
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Jak wybrać dobrego kamerzystę na wesele?

Filmy ze ślubu i wesela przeżywają dziś renesans. Dzięki zaawansowanej technologii można dziś nagrywać materiały z tego wyjątkowego dnia w najwyższej rozdzielczości, z niemalże kinową jakością obrazu i z najlepszymi efektami. Prawidłowo i profesjonalnie zmontowany film, będzie chętnie oglądany nie tylko przez świeżo upieczonych nowożeńców, ale także po wielu latach będą mogli oni docenić pracę włożoną w materiał. Po czym poznać, że filmowiec cechuje się dobrym smakiem i kreatywnością? Poniżej udzielamy porad.

Co powinno być decydujące przy wyborze kamerzysty na wesele?

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien mieć swoje portfolio, które będzie mógł pokazać. Istnieją przeróżne style oraz techniki robienia ujęć tak jak i montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio kilku kamerzystów, żeby móc skonfrontować ich sposób pracy i wybrać dla siebie odpowiedniego. 

Ile czasu przed ceremonią skontaktować się z kamerzystą?

Wszystko naturalnie zależy od tego, jakiej jakości usługi będziecie chcieli oczekiwać. Generalnie przyjmuje się, że najlepiej zacząć poszukiwania mniej więcej rok przed uroczystością. Nie oznacza to, że jeżeli zaczniecie szukać późnej, to już nikogo nie znajdziecie. Na pewno ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednak ograniczacie sobie pole do manewrowania oraz narażacie się na wyższe koszty za tego typu usługę.

Jak powinien być wyposażony profesjonalny kamerzysta?

Profesjonalny kamerzysta powinien mieć dwie dobrej jakości kamery cyfrowe, wraz z właściwym oświetleniem oraz sprzętem do montażu filmów. Doświadczenie kamerzysty jest kwestią, którą zawsze wskazane jest zweryfikować. Przeglądając portfolio kandydata, można bez problemu zauważyć, czy filmów weselnych jest zaledwie kilka, czy kilkadziesiąt. Jedno jest pewne – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie także zdawać sobie sprawę, jakiego filmu oczekujecie. Omówienie wspólnej wizji filmu i prezentacja swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na jakich Wam w największym stopniu będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam stworzyć bajeczną pamiątkę, z jakiej będziecie mieć radość na długie lata.

Jaka jest cena usług filmowych podczas wesela?

Kamerzysta oprócz nakręcenia filmu podczas uroczystości, musi go jeszcze należycie zmontować. Montaż tego typu filmu może zająć nawet do paru tygodni pracy, który jest oczywiście wliczony w cenę. Należy dodatkowo pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość oraz ilość sprzętu użytego do nagrywania. Ceny najczęściej mieszczą się widełkach pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą określone oferty, sprawdźcie dokładnie, co dostaniecie w ramach podobnej ceny.

Jak znaleźć profesjonalny zespół do realizacji filmu ślubnego?

Kluczową sprawą podczas poszukiwań kamerzysty, czy ekipy filmowej, jest określenie własnych upodobań. Większość zawodowców zajmujących się realizacją filmów ślubnych, ma własny określony styl i sposób pracy. Należy także zaznaczyć, że poczucie estetyki oraz indywidualny gust, powinien wziąć górę nad tradycyjnymi i niekiedy stereotypowymi opiniami, które możemy spotkać na temat filmów ślubnych. 

Tagi artykułu
Artykuły od Jacek Sikorski
Jak wybrać dobrego kamerzystę na wesele?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze
Dorian Czerwiński

Ważne jest to aby człowiek znał się na tym co robi.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Zobacz inne w Rodzina i dzieci