Inwestycje w 2022 roku – w co warto włożyć kapitał?

Artykuł dodał/a: Tytus Olszewski
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Inwestycje w 2022 roku – w co warto włożyć kapitał?

Sytuacja w której zarabiamy więcej niż wydajemy jest bardzo korzystna, ponieważ możemy uzbierać sporą kwotę pieniędzy. Oprócz tego jest to też bardzo wygodne, a także tworzy poczucie bezpieczeństwa. Nie warto jednak trzymać pieniędzy w szufladzie ani na koncie. Należy zainwestować tę kwotę, aby w przyszłości była ona jeszcze wyższa.

Jakie są zalety inwestowania?

Niemało ludzi twierdzi, że pieniądze da się zarobić jedynie ciężką pracą, siedząc w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową bądź do tak zwanej „skarpety”. Oczywiście są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wysokim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.

Inflacja, bo to o nią się tutaj rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej waluty. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła ponad 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ubiegłym roku tyle naturalnie straciliśmy z naszych zgromadzonych po szafkach oszczędności. Można niewątpliwie poszukiwać innych możliwości, żeby się przed nią ochronić, albo wyrównać odnotowane straty, a o nich poniżej.

Jak dobrze zainwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w waluty wirtualne stało się w obecnych czasach niezwykle modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale również przez prywatne osoby zajmującymi się inwestycjami okazjonalnie. Można się na nich rzeczywiście dużo dorobić i bez problemu się ich pozbyć.

Dodatkowo eksperci przewidują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin bądź Ethereum zaliczą silny wzrost w najbliższej przyszłości. Bez wątpienia, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć dynamiczny rynek i sytuacja na nim może się diametralnie zmieniać z godziny na godzinę, co powoduje, że jeżeli jesteś totalnym amatorem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w bardziej przewidywalne aktywa, które łatwiej zrozumieć.

Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

Gdy mamy zaoszczędzone trochę większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje kilka sposobów jak to zrobić, ale ja opiszę 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w interesującej cenie oraz okolicy, jakie po odświeżeniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po paru takich zabiegach można zdobyć naprawdę interesujące sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania i wynajem. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest zdobyć, zakupić mieszkanie, wynająć, a najemcy, płacąc nam za możliwość mieszkania w naszej nieruchomości po części czy też w całości spłacają naszą pożyczkę.

Surowce – w co warto włożyć kapitał?

Kolejnym sposobem odkładania środków na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość solidny i przez wielu traktowany za jeden z bezpieczniejszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nieprzewidzianymi i kryzysami gospodarczymi.

Dobrym i całkiem bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup złota. Ten metal możemy nabyć w formie fizycznej, jednak istnieje ryzyko kradzieży. Jeśli mamy bezpieczne miejsce, ta opcja jest odpowiednia, jednak w dzisiejszych czasach włamania są coraz powszechniejsze. Złoto w formie papierowej ma więc swoje zalety, jednak należy pamiętać, że jego ilość nie jest tak ograniczona jak surowca fizycznego.

Tagi artykułu
Artykuły od Tytus Olszewski
Komentarze
Asia Wieczorek

Najbezpieczniej jest inwestować chyba w nieruchomości.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Zobacz inne w Biznes i finanse