Inwestowanie w kryptowaluty - które coiny zakupić w 2022 roku?

Artykuł dodał/a: Ryszard Jaworski
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Inwestowanie w kryptowaluty - które coiny zakupić w 2022 roku?

Jeszcze w 2019 roku jednego Bitcoina można było kupić za blisko 15 tys. zł. Dwa lata później cena osiągnęła zawrotną wartość, ponad 200 tys. zł. W ślad za nim poszło Ethereum, które odnotowało aż 10-krotny wzrost. Takie dane działają na wyobraźnię i powodują chęć wejścia na taki rynek. Inwestycje te mają charakter spekulacyjny, jednak to nie zwalnia ze stosowania się sztywnych reguł podczas inwestowania. Sprawdźmy, jakie kryptowaluty warto wybrać.

Czy w 2022 roku warto inwestować w BTC?

Ta kryptowaluta jest obecnie najpopularniejsza na świecie oraz nazywana jest królem albo królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest kapitalną alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej i zaliczając mocny rozkwit. Dodatkowo zachowania profesjonalnych inwestorów i przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy oraz najwięcej ludzi o nim słyszało, co powoduje, że póki co możemy spodziewać się, że jego kondycja nie osłabnie, a wręcz prognozy analityków są jednomyślnie, co do gigantycznych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Ethereum — czy to kryptowaluta warta uwagi?

Nie dość, że również zaliczyła znakomite wyniki w 2020 roku, to według specjalistów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza niż wyżej przytoczonej waluty, jednakże zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas optymalizowany oraz rozbudowywany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo duża część nowych projektów jest oparta na technologii, którą mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że warto przemyśleć zakup tej waluty do swojego portfela.

Ripple — czym jest ta cyfrowa waluta?

Ta kryptowaluta została stworzona jako inne rozwiązanie dla standardowych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem znacznej ilości instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od jakiego czasu największy bank w Indiach i drugi co do potęgi w USA zaczęły wykorzystywać technologię RippleBlockchain. Oprócz tego od jakiegoś czasu narasta wsparcie Komisji Europejskiej, która angażuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej polepsza perspektywy tej waluty.

Gdzie i jak nabyć kryptowaluty?

Jednym z najbardziej znanych sposobów na nabycie cyfrowych walut jest skorzystanie z tak zwanych giełd kryptowalutowych. Najbardziej znaną w świecie inwestorów jest na przykład Binance. Zawieranie transakcji kupna i sprzedaży na tej platformie odbywa się analogicznie jak obrót akcjami. 

Giełdy kryptowalutowe to nic innego jak pośrednik na rynku pomiędzy kupującymi a sprzedającymi. Za tę usługę platforma pobiera stosowną prowizję, na tym właśnie zarabia. Przewagą dużych giełd nad małymi pośrednikami jest płynność. Każdego dnia przyjmują one setki, a nawet tysiące transakcji.

Pamiętaj zawsze o tym, aby korzystać wyłącznie z bezpiecznych platform. Każda szanowana giełda czy internetowy kantor wymaga od swoich użytkowników weryfikacji danych osobowych. Jeśli na stronie jest możliwość włączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego, to koniecznie z niej skorzystaj.

 

Tagi artykułu
Artykuły od Ryszard Jaworski
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Zobacz inne w Biznes i finanse